Dzisiaj: Adolfa Tymona
Jutro : Czeslawa Agnieszki
piątek, 19 kwiecień 2019
godzina: 20:21
Recent blog posts

Chcemy, żeby UE prowadziła nas szczęśliwie przez następne dziesięciolecia, a nawet stulecia, ale chcemy, żeby płynęło z niej dobro, a nie próba odbierania nam tradycji, a takie próby też są; obok dobra idzie też zło - powiedział we wtorek w Mogilnie (woj. kujawsko-pomorskie) prezydent Andrzej Duda.

Wejsc: 25

Przesłane przez w w Rss Polska

Strona związkowa odrzuciła nasze propozycje - poinformowała wicepremier Beata Szydło po wtorkowych rozmowach z ZNP i FZZ. Powiedziała, że rząd zaproponował skrócenie w nowym kontrakcie społecznym okresu dochodzenia do maksymalnych wynagrodzeń - z 2023 r. do 2022 r. lub 2021 r.

Wejsc: 26

Pracujący jako magazynier 37 – letni Kaz James ogłosił, że jest psem. O ile sama historia może przyprawić o śmiech lub wzbudzić wyrazy politowania, to okazuje się, że społeczeństwo już przyjęło zasady retoryki jaką w tłumaczeniu swojego wyboru stosuje Brytyjczyk. W identycznym stylu wypowiadają się bowiem tzw. osoby transgenderowe, a opinia publiczna oraz prawodawcy coraz częściej odnoszą się do takich postaw wyjątkowo przychylnie.

Wejsc: 24

Amerykańska sieć supermarketów Walmart oferowała w internetowej sprzedaży produkty otwarcie satanistyczne i okultystyczne. Przedmioty zniknęły z oferty dopiero po zdecydowanej interwencji katolików.

Wejsc: 25

Przesłane przez w w Rss Polska

W toku kontroli MSWiA w Agencji Ochrony "Tajfun" stwierdzono szereg nieprawidłowości - poinformował w poniedziałek resort spraw wewnętrznych i administracji. Szef MSWiA Joachim Brudziński rozpoczął procedurę cofnięcia koncesji tej agencji.

Wejsc: 170

Po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy medialna narracja przybrała nieoczekiwany kształt. Jej głównym bohaterem stał się Jerzy Owsiak, który porównywany jest już do… Jezusa Chrystusa.

Wejsc: 137

Przesłane przez w w Rss Świat

Izraelska armia ogłosiła w nocy z niedzieli na poniedziałek, że prowadzi ataki na irańskie cele w Syrii. Ostrzegła jednocześnie władze w Damaszku przed 'wszelkimi próbami uderzenia na terytorium lub siły zbrojne Izraela'.

Wejsc: 161

Berlińska prokuratura wyjaśnia, czy zleceniodawcą podpalenia węgierskiego ośrodka w Użhorodzie na Zakarpaciu przez wynajętych do tego Polaków był niemiecki dziennikarz i aktywista powiązany z AfD oraz środowiskami prorosyjskimi, Manuel Ochsenreiter. Jak ustaliła redakcja niemieckiego portalu „Zeit Online”, berlińscy śledczy wszczęli postępowanie przeciwko, jak napisano, „prawicowemu aktywiście”, który miał zlecić trzem Polakom przeprowadzenie zamachu na Ukrainie. […]

Artykuł Niemcy: prokuratura wyjaśnia, czy Niemiec zlecił Polakom podpalenie węgierskiego ośrodka na Ukrainie pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 154

Dziennik „Rzeczpospolita” powołując się na swoje źródła podaje, że udział w organizowanej przez Polskę i USA antyirańskiej konferencji bliskowschodniej w Warszawie oficjalnie potwierdził szef MSZ Litwy. Nieoficjalnie, na spotkanie wybiera się też minister spraw zagranicznych Węgier. Oficjalna nazwa antyirańskiej konferencji, organizowanej w połowie lutego przez Polskę i USA w Warszawie brzmi „Spotkanie ministerialne poświęcone budowaniu pokoju […]

Artykuł „Rz”: szefowie MSZ Litwy i Węgier wezmą udział w konferencji ws. Bliskiego Wschodu pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 138

Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, na mocy porozumienia z Wojewodą Podkarpackim, wszczął postępowanie ws. usunięcia z rynku w Birczy pomnika poświęconego poległym w walkach z UPA w latach 1944-1947, szczególnie obrońcom tej miejscowości. W piątek 18 stycznia br. do Urzędu Gminy w Birczy, a także Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa, Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi […]

Artykuł Wszczęto postępowanie ws. usunięcia z Birczy pomnika jej obrońców, poległych w walkach z UPA pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 136

Z rekomendacji ministerstw środowiska oraz rolnictwa w najbliższą sobotę, myśliwi rozpoczynają redukcyjne odstrzały dzików. Mają one na celu opanowanie gwałtownie rozprzestrzeniającej się choroby ASF, która nie tylko wyniszcza populację dzika, ale pustoszy chlewy i doprowadza polskich hodowców do bankructwa.

Wejsc: 182

Przesłane przez w w Rss Świat

Węgry uważają polsko-włoskie starania o stworzenie antyimigranckiej osi w Europie za wspaniałą wiadomość - oświadczył w czwartek premier Węgier Viktor Orban na konferencji prasowej w Budapeszcie.

Wejsc: 224

Komisja transportu Parlamentu Europejskiego odrzuciła w czwartek niekorzystne dla Polski propozycje przepisów dotyczących przewoźników drogowych. Z takiego obrotu sprawy zadowoleni są polscy europosłowie.

Wejsc: 148

W niedzielę 20 stycznia w sali widowiskowej CKSiT w Pruchniku od g. 14 odbędzie się przegląd XXIII Gminny Przegląd Zespołów Przedszkolnych i Szkolnych "Pójdźmy do Betlejem".

Wejsc: 136

Pierwsza zastępczyni przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Iryna Heraszczenko postawiła Polaków za wzór ukraińskim politykom, którzy jej zdaniem nie wykazują należytej solidarności z głową państwa ukraińskiego. Heraszczenko zamieściła w czwartek w mediach społecznościowych twitta Centrum Badania Opinii Społecznej, z którego wynika, że za najważniejsze wydarzenie ubiegłego roku Polacy uznali „atak rosyjskiej marynarki na ukraińskie okręty na […]

Artykuł Wiceszefowa ukraińskiego parlamentu: Polacy boją się rosyjskiej agresji bardziej niż ukraińscy politycy pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 265

Jeremy Hunt stwierdził w rozmowie z telewizją Sky News, że Baszar al-Asad, dzięki rosyjskiej protekcji, pozostanie w najbliższym czasie przywódcą Syrii. Jak odnotował portal Sky News, „Po raz pierwszy brytyjski minister wypowiedział się tak otwarcie o rzeczywistości panującej w Syrii”. „Sądzę, i takie jest brytyjskie długoletnie stanowisko, że nie będziemy mieli trwałego pokoju w Syrii […]

Artykuł Szef brytyjskiego MSZ „z przykrością” uznaje, że Asad pozostanie u władzy pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 129

Po zamachu w Strasburgu, nasila się presja władz na „żółte kamizelki”, by przystąpiły do negocjacji i odstąpiły od protestów przewidzianych w nadchodzącą sobotę.

Wejsc: 169

Turcy zapowiedzieli nową ofensywę przeciwko Kurdom w północno-wschodniej części Syrii. Kurdyjscy urzędnicy ostrzegli, że jakakolwiek wymierzona w nich turecka akcja wojskowa wpłynie na wysiłki skierowane na pokonanie Państwa Islamskiego w jego ostatniej twierdzy w Syrii. Pentagon już poinformował Ankarę, że działania antykurdyjskie są „nie do zaakceptowania”.

Wejsc: 167

Od wejścia w życie ustawy wprowadzającej wolne niedziele minęło już około 9 miesięcy. Obawy przedstawicieli branży okazały się mocno przesadzone. Obroty sklepów spadły bowiem nieznacznie, a zdaniem niektórych, nie spadły w ogóle. Ponadto Polacy zaczęli spędzać więcej niedzielnego czasu z rodzinami i, w większości, popierają nowe rozwiązanie.

Wejsc: 148

Ogromny napływ ludzi na stosunkowo niewielkim obszarze w praktyce sparaliżował miejscowy transport publiczny i spowodował ogromne korki w ruchu prywatnym.

Wejsc: 162