Dzisiaj: Henryka Marty
Jutro : Fabiana Sebastiana
sobota, 19 styczeń 2019
godzina: 11:11
Recent blog posts

Z rekomendacji ministerstw środowiska oraz rolnictwa w najbliższą sobotę, myśliwi rozpoczynają redukcyjne odstrzały dzików. Mają one na celu opanowanie gwałtownie rozprzestrzeniającej się choroby ASF, która nie tylko wyniszcza populację dzika, ale pustoszy chlewy i doprowadza polskich hodowców do bankructwa.

Wejsc: 18

Przesłane przez w w Rss Świat

Węgry uważają polsko-włoskie starania o stworzenie antyimigranckiej osi w Europie za wspaniałą wiadomość - oświadczył w czwartek premier Węgier Viktor Orban na konferencji prasowej w Budapeszcie.

Wejsc: 16

Komisja transportu Parlamentu Europejskiego odrzuciła w czwartek niekorzystne dla Polski propozycje przepisów dotyczących przewoźników drogowych. Z takiego obrotu sprawy zadowoleni są polscy europosłowie.

Wejsc: 16

W niedzielę 20 stycznia w sali widowiskowej CKSiT w Pruchniku od g. 14 odbędzie się przegląd XXIII Gminny Przegląd Zespołów Przedszkolnych i Szkolnych "Pójdźmy do Betlejem".

Wejsc: 18

Pierwsza zastępczyni przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Iryna Heraszczenko postawiła Polaków za wzór ukraińskim politykom, którzy jej zdaniem nie wykazują należytej solidarności z głową państwa ukraińskiego. Heraszczenko zamieściła w czwartek w mediach społecznościowych twitta Centrum Badania Opinii Społecznej, z którego wynika, że za najważniejsze wydarzenie ubiegłego roku Polacy uznali „atak rosyjskiej marynarki na ukraińskie okręty na […]

Artykuł Wiceszefowa ukraińskiego parlamentu: Polacy boją się rosyjskiej agresji bardziej niż ukraińscy politycy pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 36

Jeremy Hunt stwierdził w rozmowie z telewizją Sky News, że Baszar al-Asad, dzięki rosyjskiej protekcji, pozostanie w najbliższym czasie przywódcą Syrii. Jak odnotował portal Sky News, „Po raz pierwszy brytyjski minister wypowiedział się tak otwarcie o rzeczywistości panującej w Syrii”. „Sądzę, i takie jest brytyjskie długoletnie stanowisko, że nie będziemy mieli trwałego pokoju w Syrii […]

Artykuł Szef brytyjskiego MSZ „z przykrością” uznaje, że Asad pozostanie u władzy pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 17

Po zamachu w Strasburgu, nasila się presja władz na „żółte kamizelki”, by przystąpiły do negocjacji i odstąpiły od protestów przewidzianych w nadchodzącą sobotę.

Wejsc: 56

Turcy zapowiedzieli nową ofensywę przeciwko Kurdom w północno-wschodniej części Syrii. Kurdyjscy urzędnicy ostrzegli, że jakakolwiek wymierzona w nich turecka akcja wojskowa wpłynie na wysiłki skierowane na pokonanie Państwa Islamskiego w jego ostatniej twierdzy w Syrii. Pentagon już poinformował Ankarę, że działania antykurdyjskie są „nie do zaakceptowania”.

Wejsc: 50

Od wejścia w życie ustawy wprowadzającej wolne niedziele minęło już około 9 miesięcy. Obawy przedstawicieli branży okazały się mocno przesadzone. Obroty sklepów spadły bowiem nieznacznie, a zdaniem niektórych, nie spadły w ogóle. Ponadto Polacy zaczęli spędzać więcej niedzielnego czasu z rodzinami i, w większości, popierają nowe rozwiązanie.

Wejsc: 51

Ogromny napływ ludzi na stosunkowo niewielkim obszarze w praktyce sparaliżował miejscowy transport publiczny i spowodował ogromne korki w ruchu prywatnym.

Wejsc: 51

Kościół nie jest już katolicki, tylko stał się sektą nacjonalistyczną – powiedział Radosław Sikorski w kontekście postaw antyimigranckich w Polsce. Dostało się też PiSowi.

Wejsc: 54

Przesłane przez w w Rss Świat

Protesty we Francji rozszerzają się na Belgię, Holandię. Masowe aresztowania, setki rannych, łamane prawa obywateli na porządku dziennym, ale jakoś nie widać, żeby Donald Tusk, Jean-Claude Juncker czy Frans Timmermans protestowali. Z czego to wynika? – Protesty, niezależnie od proweniencji ideowej, uderzają w establishment polityczny Francji, ale również całej Unii Europejskiej. Te protesty oczywiście mają swoją specyfikę dotyczącą sytuacji we Francji, związaną m.in. z planami podwyższenia akcyzy na paliwo, co ograniczyłoby Francuzom możliwość przemieszczania się, a więc normalnej egzystencji – może nawet bardziej niż w jakimkolwiek innym kraju. Ale kwestia akcyzy jest bardziej symbolem, a nie sprawą zasadniczą, bo de facto jest to szeroko rozumiany protest antyestablishmentowy. Widać – jak pan redaktor zauważył – że protesty rozlewają się po innych krajach Beneluksu, a więc w pewnym sensie mają uniwersalny charakter. Wcześniej też w Europie Zachodniej były protesty antyglobalistyczne – przy okazji różnych międzynarodowych szczytów dotyczących właśnie polityki międzynarodowej czy jako reakcja na próby ograniczenia wolności w internecie itd. Co by jednak nie powiedzieć, obecny protest jest wyrazem sprzeciwu wobec całej klasy politycznej, w którym udział biorą różni ludzie o poglądach skrajnie lewicowych po prawicowe, narodowe, i tym tłumaczyłbym brak reakcji Unii Europejskiej.

Wejsc: 106

Organy ścigania w Paryżu, wraz ze specjalistami ze służb dyplomatycznych badają możliwą ingerencję cudzoziemców w zamieszki „żółtych kamizelek” – powiedział minister spraw zagranicznych Francji Jean-Yves Le Drian na antenie jednego z lokalnych kanałów telewizyjnych – informuje BBC. „Generalny Sekretariat Obrony Narodowej prowadzi dochodzenie i musimy poczekać na jego wyniki” – powiedział szef francuskiego MSZ. Organizacja […]

The post Francja prowadzi dochodzenie w sprawie rosyjskiego śladu w protestach „żółtych kamizelek” appeared first on Portal Międzymorza JAGIELLONIA.ORG.

Wejsc: 89

Przesłane przez w w Rss Polska

„Wpadliśmy w spiralę wojny kulturowej, z której nie ma wyjścia. W fundamentalnych sprawach światopoglądowych, gdy w grę wchodzą podstawowe wartości, można być tylko >za< lub >przeciw<” – napisał Grzegorz Górny w felietonie dla wpolityce.pl.  W opinii publicysty, „obecna logika sporu politycznego w Polsce coraz bardziej spycha go w kierunku wojny kulturowej”. „To już dawno przestał […]

Wejsc: 51

Przesłane przez w w Rss Polska

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu apeluje o to, aby w poczuciu obywatelskiej odpowiedzialności, niezależnie  od bieżących sporów politycznych, nowe władze samorządowe Miasta Stołecznego Warszawy odstąpiły od procedury przywracania już zmienionych nazw symbolizujących lub propagujących komunizm. Nazwy te były wyrazem hołdu dla ludzi i organizacji, które działały na rzecz zniewolenia Polski, przeciw jej niepodległości i przeciw wolności jej obywateli. Ich przywrócenie będzie działaniem nieprzystającym do szacunku dla ojczystej historii – szczególnie bolesnym w roku obchodów stulecia odrodzenia Państwa Polskiego.

Wejsc: 51

Nowe testy, pozwalające rodzicom na badanie embrionów pod kątem inteligencji podczas procesu zapłodnienia in vitro stanowią zagrożenie dla ludzkiej godności i mogą prowadzić do traktowania człowieka jak rzeczy, a nie osoby – przestrzega Joseph Capizzi, profesor teologii moralnej na Katolickim Uniwersytecie Ameryki.

Wejsc: 98

Islandzka gazeta „Stundin” w skandaliczny sposób zrelacjonowała obchody tegorocznego Marszu Niepodległości. Autor tekstu nazwał uczestników marszu „faszystami” i „nazistami”. Interwencja polskiego ambasadora wywołała medialną burzę.

Wejsc: 69

„Allahu akbar” – te właśnie słowa wykrzyczał nożownik, który we wtorek, około godz. 5.30 rano zaatakował policjanta na rynku w Brukseli zadając mu lekkie obrażenia. Napastnik został szybko obezwładniony przez funkcjonariuszy.

Wejsc: 138

Szef resortu obrony jest przekonany, że w Polsce powstanie „Fort Trump”. Jak zaznaczył Mariusz Błaszczak, rozmowy z Amerykanami nie toczą się wokół tego czy nastąpi wzmocnienie sił USA w naszym kraju, ale o tym jak będzie ono przebiegać.

Wejsc: 91

Homoseksualna ofensywa nie ominęła pisma dla nowożeńców. Jego jedyną winą okazało się publikowanie wyłącznie zdjęć par heteroseksualnych. W obliczu odpływu reklamodawców właściciele zdecydowali się zamknąć nierentowne już pismo. Woleli to niż publikowanie zdjęć homoseksualnych par.

 

Wejsc: 227