Dzisiaj: Malgorzaty Piotra
Jutro : Henryka Marty
czwartek, 18 styczeń 2018
godzina: 11:04
Recent blog posts

Przesłane przez w w Rss Świat

38-letnia kobieta cierpiąca na autyzm została poddana eutanazji na życzenie, po tym jak nieszczęśliwie zakończył się jej romans.

Telewizja Polska piętnując publicystę „Gazety Wyborczej” za jego kpinę ze sportowców przyznających się do wiary, sama zagrała nie fair. W wyemitowanym w piątkowy wieczór w „Wiadomościach” materiale wykorzystano film z akcji „Nie Wstydzę Się Jezusa” z udziałem Roberta Lewandowskiego. Zrobiono to jednak w taki sposób, aby ukryć prawdziwe pochodzenie materiału.

Obok ambitnego ekonomicznego planu gospodarczego budowy Nowego Jedwabnego Szlaku Chiny zamierzają zwiększyć swoje możliwości militarne w skali światowej. Kontrolę nad szlakami handlowymi ma umożliwić baza wojskowa w Pakistanie, która zwiększy wpływ Pekinu na Oceanie Indyjskim.

Saksońska policja zatrzymała cywilny konwój przewożący sześć haubic M109A6 Paladin. Powodem był brak niezbędnych zezwoleń potrzebnych do przetransportowania tego typu sprzętu oraz nieprzystosowanie sprzętu do transportu tego typu uzbrojenia. Ta sytuacja jest kolejnym dowodem na konieczność wzmacniania zdolności transportowych i logistycznych przez państwa NATO, aby móc swobodnie przemieszczać siły po Europie.

Uchylenie kary dla TVN nie rozwiązuje problemu i liczę na dużo skuteczniejsze jego rozwiązanie na drodze samoregulacji i trochę "opamiętania się" środowiska- powiedział w rozmowie z piątkową "Rzeczpospolitą" przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski.

Według nieoficjalnych informacji, nowy minister spraw zagranicznych zdecydował o odwołaniu Konrada Pawlika ze stanowiska Ambasadora RP na Białorusi. Według podawanych, nieoficjalnych informacji, jedną z pierwszych decyzji personalnych nowego szefa MSZ Jacka Czaputowicza było odwołanie Konrada Pawlika, byłego wiceministra spraw zagranicznych za rządów PO-PSL, ze stanowiska Ambasadora RP. Poinformował o tym portal Związku Polaków na Białorusi, […]

Artykuł Media: Ambasador RP na Białorusi odwołany przez nowego szefa MSZ pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 10
Zapowiadana od wielu tygodniu rekonstrukcja rządu stała się faktem. Choć w kuluarach, już od jakiegoś czasu, pojawiało się nazwisko Joachima Brudzińskiego, jako nowego ministra spraw wewnętrznych i administracji, to zmiana jest niemałym zaskoczeniem dla wielu komentatorów. Były wicemarszałek sejmu przejmie od Mariusza Błaszczaka jeden ze strategicznych resortów, zajmujących się bezpieczeństwem państwa, a wraz z nim wiele oczekiwań i pytań o przyszłość służb podległych MSWiA.
Wejsc: 12

Przesłane przez w w Rss Świat
W poniedziałek 8 stycznia rakieta Falcon 9 koncernu Elona Muska wyniosła w przestrzeń kosmiczną nieznanego przeznaczenia ładunek „Zuma”, na użytek jednej z rządowych agencji Stanów Zjednoczonych. Doniesienia medialne wskazują, że ten nieznanego przeznaczenia satelita mógł zostać stracony. Jako przyczynę niepowodzenia misji wskazuje się, że być może nie doszło do separacji Zumy od górnego stopnia rakiety nośnej.
Wejsc: 10

W wyniku rekonstrukcji rządu funkcję ministra stracił nie tylko nowy premier – Mateusz Morawiecki. Z posadą pożegnali się również: Konstanty Radziwiłł, Jan Szyszko, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Anna Streżyńska, Witold Waszczykowski, Andrzej Adamczyk i Henryk Kowalczyk.

Wejsc: 11

Zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego głęboko podzieliły obóz „dobrej zmiany”. Przeciwko Andrzejowi Dudzie wypowiedział się Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Publicysta zaatakował prezydenta gdyż, jak twierdzi, to on stoi za odwołaniem docenianego w „środowiskach smoleńskich” Antoniego Macierewicza. Co więcej, tezę Sakiewicza potwierdziła Beata Mazurek, rzecznik PiS.

Archidiecezja Hamburga planuje zamknięcie nawet ośmiu podlegających jej katolickich szkół podstawowych. Powodem są narastające problemy finansowe.

Przewodniczący Niemieckiego Związku Lekarzy prof. Frank Ulrich Montgomery uważa, że skupianie się na sprawdzaniu wieku imigrantów jest pozbawione sensu. Jego zdaniem „to skomplikowane badania, w czasie których łatwo o błąd, a poza tym to naruszałoby dobro imigrantów”.

Poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS), przewodniczący parlamentarnego zespołu zajmującego się sprawą reparacji wojennych poinformował, że zlecono przygotowanie pięciu ekspertyz dotyczących strat poniesionych przez Polskę podczas II wojny światowej. Celem zamówionych dokumentacji będzie m.in. „oszacowanie strat ludzkich i materialnych oraz utraconego przez Polskę potencjału demograficznego” w wyniku działań niemieckich zbrodniarzy.

Przesłane przez w w Rss Polska
W Indiach rozbił się myśliwiec pokładowy MiG-29K, pilot użył fotela wyrzucanego i nie odniósł większych obrażeń. Jest to pierwszy utracony samolot tego typu przez indyjską marynarkę wojenną. 
Wejsc: 12

Przesłane przez w w Rss Świat
W Indiach rozbił się myśliwiec pokładowy MiG-29K, pilot użył fotela wyrzucanego i nie odniósł większych obrażeń. Jest to pierwszy utracony samolot tego typu przez indyjską marynarkę wojenną. 
Wejsc: 12

Szef SPD Martin Schulz zagroził w wywiadzie dla "Bilda" w piątek, że Niemcy ograniczą swoje wpłaty do przyszłego budżetu Unii Europejskiej, jeżeli kraje korzystające z funduszy, takie jak Węgry i Polska, nie pomogą w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego.

Wejsc: 11

Przesłane przez w w Rss Świat

Bojówka islamistyczna miała ostrzelać rosyjską bazę lotniczą w Chmejmim za pomocą moździerzy. Atak miał spowodować poważne straty w sprzęcie. Jak informuje „Kommiersant” do ataku na bazę w Chmejmim doszło 31 grudnia. Rosyjska armia do tej pory nie podawała informacji w tej sprawie. Gazeta powołuje się jednak na informacje „z dwóch źródeł wojskowo-dyplomatycznych” – „nie zagłębiając […]

Artykuł Islamiści ostrzelali rosyjską bazę lotniczą w Syrii pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 16

Przesłane przez w w Rss Świat

Instytut Gallupa opublikował we wtorek sondaż, wedle którego poparcie dla Trumpa znacząco wzrosło i wyniosło 39 proc. Od lipca do grudnia 2017 roku poparcie dla prezydenta Trumpa wynosiła pomiędzy 35 a 38 proc. Średnie poparcie dla Trumpa pośród badanych przez pierwsze 11 miesięcy urzędowania prezydenta Stanów Zjednoczonych wyniosło 39 proc. W styczniu poparcie dla głowy […]

Artykuł USA: Najwyższe od ponad pół roku poparcie dla Trumpa pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 13

Przesłane przez w w Rss Świat

Rosja będzie dalej zwiększać swój potencjał militarny w Arktyce w celu projekcji siły i ochrony swoich możliwości handlowo-ekonomicznych – twierdzą analitycy ośrodka IHS Jane’s. Zdaniem analityków z ośrodka IHS Jane’s, Rosja najpewniej będzie rozszerzać swoją obecność militarną w Arktyce, otwierając bazy wojskowe i prowadząc regularne manewry w rejonach, gdzie szlaki wodne w coraz większym stopniu […]

Artykuł Rosja umacnia się w Arktyce pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 18

Przesłane przez w w Rss Polska

Reforma sądownictwa (7 proc.) oraz kontynuacja programu 500 plus (6 proc.) to krajowe wydarzenia, które w badaniu CBOS Polacy uznali za najważniejsze w 2017 roku. 54 proc. badanych nie potrafiło wskazać takiego wydarzenia.

Wejsc: 20