Dzisiaj: Pelagii Feliksa
Jutro : Marka Gabriela
piątek, 23 marzec 2018
godzina: 09:50
Recent blog posts

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała w czwartek o rozpracowaniu grupy przestępczej, która na zlecenie rosyjskich służb specjalnych dewastowała polskie i żydowskie miejsca pamięci na Ukrainie. Nie wiadomo czy sprawców zatrzymano.

Ustawa nr 1510 zakazująca przeprowadzania aborcji po 15 tygodniu ciąży została storpedowana przez sąd stanu Mississippi. Sędzia Carlton Reeves tymczasowo zablokował nowe prawo.

Młody Żyd znieważył pomnik ofiar w KL Birkenau na terenie byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau. 19 – letni Izraelczyk oddał mocz na monument. Sprawca po zatrzymaniu dobrowolnie poddał się karze.

W Waszyngtonie usłyszałem, że jest wola ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa, żeby spotkanie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą odbyło się w tym roku; teraz szukamy kalendarzowego terminu - poinformował w czwartek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Dzięki inicjatywie podjętej przez polskie środowisko patriotyczne w Chicago ciężarówka z grafiką #GermanDeathCamps pojawi się w najbliższych dniach na drogach USA - poinformował we wtorek przedstawiciel Związku Żołnierzy NSZ, koła z Chicago, Arkadiusz Cimoch.

Jak podaje Reuters Senat Stanów Zjednoczonych odrzucił we wtorek rezolucję dotyczącą wojny domowej w Jemenie. Jej celem miało być zakazanie amerykańskiego wsparcia dla Arabii Saudyjskiej, która uczestniczy w konflikcie jako sojusznik rządu w Sanie. Za przyjęciem rezolucji głosowało 44 senatorów, a przeciw 55.

Przesłane przez w w Rss Świat

Rozpoczęła się 25. edycja największej na świecie wystawy bursztynu.

Patriotyczną inicjatywą wykazała się polska społeczność w Chicago. Na jednej z ciężarówek przygotowano grafikę „GermanDeathCamps” odnoszącą się do akcji podnoszenia świadomości historycznej dotyczącej prawdy o holokauście.

19 marca na łamach amerykańskiego magazynu „Foreign Policy” ukazał się artykuł Mateusza Morawieckiego zatytułowany „Poland’s misunderstood Holocaust law”, w którym premier uzasadniał przyjęcie ustawy o IPN.

Wejsc: 10

Salzburski ezoteryk, nazywający się sam „badaczem świadomości”, zainkasował 95 tysięcy euro za otoczenie wiedeńskiego szpitala… energetycznym parasolem ochronnym.

Wejsc: 11

Ponad połowa Polaków wypowiada się pozytywnie o wprowadzonym na początku marca zakazie handlu w niedzielę – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, przeprowadzonego po pierwszym dniu obowiązywania przepisów.

Wejsc: 10

„Władcy życia i śmierci”, to określenie najlepiej pasuje do niektórych przedstawicieli brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości, którzy kolejny raz uzurpują sobie prawo do skazania na śmierć niewinnego, chorego dziecka. Po bulwersującym, skandalicznym i nieludzkim wyroku w sprawie 10-miesięcznego Charliego Garda, który wbrew jakimkolwiek ludzkim odruchom i uczuciom nakazał odłączenie niemowlęcia od aparatury podtrzymującej życie teraz sąd skazał na śmierć, mimo sprzeciwu rodziców, 2-letniego Alfiego Evansa.

Wejsc: 10

Brytyjskie media ujawniły, że Facebook udostępnił firmie Cambridge Analytica – za odpłatnością – dane kilkudziesięciu milionów Amerykanów bez ich wiedzy. „Guardian” i „Observer” podały, że dane, w tym profile psychologiczne zostały pobrane bez wiedzy użytkowników i wykorzystane przez sztaby wyborcze w Wielkiej Brytanii i USA. Co jednak najbardziej bulwersuje to fakt, że gigant internetowy od lat manipuluje swoimi klientami, stosując m.in. techniki hazardowe.   

Wejsc: 10

Sąd Rejonowy w Kielcach skazał w piątek lewackich wandali. 3 października roku 2016, podczas tzw. Czarnego Protestu, zniszczyli wystawę Fundacji Życie i Rodzina pt. „Stop dewiacji”. Znajdowała się ona na kieleckim Rynku.

Wejsc: 10

Doceniamy komunikat episkopatu, który mówi o kontynuowaniu dialogu i potępieniu antysemityzmu; będziemy wypowiadać się przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów - napisał naczelny rabin Polski Michael Schudrich w liście do przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego.

Wejsc: 10

Przesłane przez w w Rss Świat

Kurdyjska administracja regionu Afrin w północnej Syrii zapowiedziała w niedzielę, że zdominowane przez Kurdów oddziały walczące z siłami tureckimi i wspieranymi przez nie grupami syryjskimi zmienią taktykę z bezpośredniej konfrontacji na partyzantkę.

Wejsc: 11

Państwowy chiński tabloid „Global Times” napisał w sobotę, że reakcja Zachodu na zamach na byłego oficera GRU to próba zaszkodzenia Rosji i zastraszenia jej przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Dziennik „Global Times” w artykule redakcyjnym napisał: Ta najnowsza runda ‚tyranizowania’ Rosji przez USA i ich europejskich sojuszników jest dość nagła i ostra. Londyn zignorował zwyczajne […]

Artykuł Chiński dziennik: Zachód chce sprawą Skripala zaszkodzić Rosji przed wyborami pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 13

Przedstawiciel Rosji przy Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej Aleksandr Szulgin oświadczył w sobotę, że neurotoksyna została wyprodukowana w zachodnim laboratorium. Szulgin stwierdził, że z „dużym prawdopodobieństwem” można przyjąć, że neurotoksyna użyta w zamachu na byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala pochodziła z laboratorium na Zachodzie. Żeby nie owijać w bawełnę, wymienię te kraje wprost. Przede wszystkim […]

Artykuł Rosja: Neurotoksyna użyta w ataku na Skripala została wyprodukowana na Zachodzie pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 13

Wandalizm i przemoc, konflikty religijne, odmawianie kobietom wszelkich praw, całkowita niechęć do integracji, rodzice gardzący edukacją, a troszczący się tylko o wierność szariatowi – to sytuacja w wiedeńskich szkołach, w których islamizm czyni szalone wprost postępy.

Wejsc: 16

Senat przyjął siedem poprawek do nowelizowanej ustawy prawo łowieckie. Zaproponowane zmiany mają m.in. uniemożliwić byłym współpracownikom służb bezpieczeństwa PRL zasiadanie we władzach Polskiego Związku Łowieckiego.

Wejsc: 14