Dzisiaj: Pelagii Feliksa
Jutro : Marka Gabriela
piątek, 23 marzec 2018
godzina: 09:52

Rss Polska

Młody Żyd znieważył pomnik ofiar w KL Birkenau na terenie byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau. 19 – letni Izraelczyk oddał mocz na monument. Sprawca po zatrzymaniu dobrowolnie poddał się karze.

W Waszyngtonie usłyszałem, że jest wola ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa, żeby spotkanie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą odbyło się w tym roku; teraz szukamy kalendarzowego terminu - poinformował w czwartek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Patriotyczną inicjatywą wykazała się polska społeczność w Chicago. Na jednej z ciężarówek przygotowano grafikę „GermanDeathCamps” odnoszącą się do akcji podnoszenia świadomości historycznej dotyczącej prawdy o holokauście.

19 marca na łamach amerykańskiego magazynu „Foreign Policy” ukazał się artykuł Mateusza Morawieckiego zatytułowany „Poland’s misunderstood Holocaust law”, w którym premier uzasadniał przyjęcie ustawy o IPN.

Wejsc: 10

Ponad połowa Polaków wypowiada się pozytywnie o wprowadzonym na początku marca zakazie handlu w niedzielę – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, przeprowadzonego po pierwszym dniu obowiązywania przepisów.

Wejsc: 10