Dzisiaj: Henryka Marty
Jutro : Fabiana Sebastiana
sobota, 19 styczeń 2019
godzina: 11:23

Rss Polska

Z rekomendacji ministerstw środowiska oraz rolnictwa w najbliższą sobotę, myśliwi rozpoczynają redukcyjne odstrzały dzików. Mają one na celu opanowanie gwałtownie rozprzestrzeniającej się choroby ASF, która nie tylko wyniszcza populację dzika, ale pustoszy chlewy i doprowadza polskich hodowców do bankructwa.

Wejsc: 18

Komisja transportu Parlamentu Europejskiego odrzuciła w czwartek niekorzystne dla Polski propozycje przepisów dotyczących przewoźników drogowych. Z takiego obrotu sprawy zadowoleni są polscy europosłowie.

Wejsc: 16

W niedzielę 20 stycznia w sali widowiskowej CKSiT w Pruchniku od g. 14 odbędzie się przegląd XXIII Gminny Przegląd Zespołów Przedszkolnych i Szkolnych "Pójdźmy do Betlejem".

Wejsc: 18

Od wejścia w życie ustawy wprowadzającej wolne niedziele minęło już około 9 miesięcy. Obawy przedstawicieli branży okazały się mocno przesadzone. Obroty sklepów spadły bowiem nieznacznie, a zdaniem niektórych, nie spadły w ogóle. Ponadto Polacy zaczęli spędzać więcej niedzielnego czasu z rodzinami i, w większości, popierają nowe rozwiązanie.

Wejsc: 51

Kościół nie jest już katolicki, tylko stał się sektą nacjonalistyczną – powiedział Radosław Sikorski w kontekście postaw antyimigranckich w Polsce. Dostało się też PiSowi.

Wejsc: 54