Dzisiaj: Adolfa Tymona
Jutro : Czeslawa Agnieszki
piątek, 19 kwiecień 2019
godzina: 20:39

Rss Świat

Pracujący jako magazynier 37 – letni Kaz James ogłosił, że jest psem. O ile sama historia może przyprawić o śmiech lub wzbudzić wyrazy politowania, to okazuje się, że społeczeństwo już przyjęło zasady retoryki jaką w tłumaczeniu swojego wyboru stosuje Brytyjczyk. W identycznym stylu wypowiadają się bowiem tzw. osoby transgenderowe, a opinia publiczna oraz prawodawcy coraz częściej odnoszą się do takich postaw wyjątkowo przychylnie.

Wejsc: 24

Amerykańska sieć supermarketów Walmart oferowała w internetowej sprzedaży produkty otwarcie satanistyczne i okultystyczne. Przedmioty zniknęły z oferty dopiero po zdecydowanej interwencji katolików.

Wejsc: 25

Przesłane przez w w Rss Świat

Izraelska armia ogłosiła w nocy z niedzieli na poniedziałek, że prowadzi ataki na irańskie cele w Syrii. Ostrzegła jednocześnie władze w Damaszku przed 'wszelkimi próbami uderzenia na terytorium lub siły zbrojne Izraela'.

Wejsc: 161

Berlińska prokuratura wyjaśnia, czy zleceniodawcą podpalenia węgierskiego ośrodka w Użhorodzie na Zakarpaciu przez wynajętych do tego Polaków był niemiecki dziennikarz i aktywista powiązany z AfD oraz środowiskami prorosyjskimi, Manuel Ochsenreiter. Jak ustaliła redakcja niemieckiego portalu „Zeit Online”, berlińscy śledczy wszczęli postępowanie przeciwko, jak napisano, „prawicowemu aktywiście”, który miał zlecić trzem Polakom przeprowadzenie zamachu na Ukrainie. […]

Artykuł Niemcy: prokuratura wyjaśnia, czy Niemiec zlecił Polakom podpalenie węgierskiego ośrodka na Ukrainie pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 154

Dziennik „Rzeczpospolita” powołując się na swoje źródła podaje, że udział w organizowanej przez Polskę i USA antyirańskiej konferencji bliskowschodniej w Warszawie oficjalnie potwierdził szef MSZ Litwy. Nieoficjalnie, na spotkanie wybiera się też minister spraw zagranicznych Węgier. Oficjalna nazwa antyirańskiej konferencji, organizowanej w połowie lutego przez Polskę i USA w Warszawie brzmi „Spotkanie ministerialne poświęcone budowaniu pokoju […]

Artykuł „Rz”: szefowie MSZ Litwy i Węgier wezmą udział w konferencji ws. Bliskiego Wschodu pochodzi z serwisu Kresy.

Wejsc: 138